Czy dzbanki Dafi można myć w zmywarce?

W jaki sposób przechowywać filtrowaną wodę?
Maj 19, 2018
Czy warto kupować dzbanek filtrujący?
Maj 19, 2018
Pokaż wszystkie

Czy dzbanki Dafi można myć w zmywarce?

Zmywarka to dzisiaj oczywisty element wyposażenia każdej kuchni. W związku z tym przy zakupie naczyń, jednym z pierwszych pytań, jakie sobie zadajemy jest to czy daną rzecz można z powodzeniem i bezpiecznie umyć w zmywarce. Chętniej wybieramy takie produkty, które nam na to pozwalają. Do takich należą także dzbanki filtrujące Dafi.

Uwaga na elektronikę!

Jedynym elementem, jakiego nie wolno myć przy pomocy zmywarki jest pokrywka dzbanka, gdyż znajduje się w niej wskaźnik LED. Wskaźnik w dzbankach filtrujących Dafi informują nas o zbliżającym się terminie wymiany filtra za pomocą żółtego światła. Gdy wymiana jest już niezbędna to na pokrywie świeci się kolor czerwony. Oczywiście diody te są całkowicie elektronicznie i działają na baterię. W związku z tym, pokrywa nie może być myta w zmywarce. A wszystko po to, by nie narazić elektronicznych elementów na zalanie. Pokrywę czyścimy ręcznie i z zachowaniem ostrożności. Natomiast wszystkie pozostałe elementy dzbanka filtrującego Dafi możemy bez obaw myć w zmywarce.

Mycie w zmywarce to oszczędność i wygoda

Dostępne na rynku sprzętów AGD, urządzenia są ergonomiczne, ekonomiczne oraz ekologiczne. Ze zmywarką oszczędzamy nie tylko wodę i prąd, ale i czas. Nie ucierpi też skóra naszych dłoni.

Ponadto zmniejszenie zużycia energii oraz ograniczenie emisji ścieków to wielka korzyść dla środowiska. Z tego powodu, dzbanki filtrujące Dafi są chętnie wybierane przez użytkowników zmywarek. Poza wspomnianą wyżej częścią, zawierającą elementy elektroniczne, dzbanek Dafi można z powodzeniem załadować do zmywarki z resztą naczyń.

Zużycie wody w zmywarce w stosunku do tradycyjnej metody w zlewie, jest ponad trzykrotnie mniejsze, a niektórzy producenci zapewniają wręcz o pięciokrotnym jego zmniejszeniu. Przede wszystkim zmywarka, podobnie jak pralka pobiera z rur wyłącznie zimną wodę i podgrzewa ją za pomocą energooszczędnych grzałek. Natomiast, zmywając ręcznie musimy używać wody ciepłej, której podgrzanie przez miejskie wodociągi jest dużo droższe. Możliwość mycia dzbanków Dafi w zmywarce to jedna z korzyści, którą szczególnie chwalą sobie, użytkownicy. Poza zdrową i smaczną wodą, fundujemy sobie także oszczędność i wygodę.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Ok