Dzbanki filtrujące – czy to naprawdę działa?

Czy warto kupować dzbanek filtrujący?
Maj 19, 2018
Filtry do wody - czyli jak zadbać o zdrowie rodziny
Filtry do wody – czyli jak zadbać o zdrowie rodziny
Lipiec 23, 2018
Pokaż wszystkie

Dzbanki filtrujące – czy to naprawdę działa?

Czy zastanawiałeś się kiedyś naj jakością swojej wody kranowej? Większość z Nas uważa, że jeśli trafia już ona do naszych domów, nie może być szkodliwa czy zanieczyszczona. Niestety często prawda bywa inna. Woda, która płynie w naszych kranach jest przebadana i zdatna do picia, lecz jej smak czy zapach może pozostawiać wiele do życzenia. Wszystko za sprawą, starych rurociągów, którymi woda trafia do naszych domów. Wtórne zanieczyszczenie wody ma miejsce w wyniku dostania się do niej związków żelaza, poprzez korodujące rury. Woda w naszych kranach często też charakteryzuje się ogromną twardością, co negatywnie wpływa na nasze zdrowie i sprzęty domowego użytku. Kamień, który powstaje w wyniku twardej wody, pogarsza smak przygotowywanych potraw, a także niszczy urządzenia AGD.

Skuteczność dzbanków filtrujących

Za sprawą rosnących problemów z jakością wody kranowej, coraz więcej osób decyduje się na filtrowanie swojej wody tuż przed spożyciem. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, bez konieczności montowania skomplikowanych urządzeń są dzbanki filtrujące. Czy to naprawdę działa? Czy mogę one znacznie oczyścić i zmineralizować wodę?

Wymienne wkłady filtrujące, polskiego producenta Dafi to szybki i łatwy sposób na zdrową i smaczną wodę w swoim domu. Każdy z filtrów wyposażony jest w wkład węglowy, który wyłapuje z wody jedynie szkodliwe mikroelementy, bez jej całkowitej demineralizacji. Zmiękczają wodę zapobiegając osadzaniu się kamienia na naczyniach i urządzeniach kuchennych. W zależności od wyboru filtra, nasza woda może być wzbogacona jonami magnezu, sodu, wapnia czy potasu. Działanie filtra szacuje się na około 30 dni, po tym czasie wskazana jest wymiana wkładu filtrującego na nowy. O zbliżającym się czasie wymiany, poinformuje nas wskaźnik, który został umieszczony na pokrywie dzbanka.

Dzbanki i butelki filtrujące

Filtry Dafi, możemy stosować w różnych dzbankach, a także w butelkach filtrujących, dzięki czemu możemy mieć zdrową wodę zawszę pod ręką. Nie musimy już wydawać kolejnych pieniędzy na wodę butelkowaną, możemy wyprodukować sobie ją sami.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Ok