Filtry do wody – czyli jak zadbać o zdrowie rodziny

Dzbanki filtrujące – czy to naprawdę działa?
Maj 20, 2018
Pokaż wszystkie

Filtry do wody – czyli jak zadbać o zdrowie rodziny

Filtry do wody - czyli jak zadbać o zdrowie rodziny

Urządzenia filtrujące stosujemy głownie by oczyścić kranową wodę, która w większości przypadków niestety nie jest tak czysta jak nam się wydaję. Woda płynąca w naszych rurach posiada dużą ilość chloru oraz innych zanieczyszczeń, niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie. Ponadto woda, której spożywamy bezpośrednio z kranu bywa twarda co przede wszystkim uszkadza nasze sprzęty AGD. Woda kranowa poprzez zawartość chloru może szkodzić naszemu organizmowi, dlatego też, aby zadbać o zdrowie rodziny, wielu z Nas decyduje się na filtrowanie wody kranowej.

Dbaj o zdrowie używając filtrów

Pierwszym krokiem, aby zadbać o nasze zdrowie jest oczyszczenie naszej wody z niepotrzebnych substancji. Jedną z najpopularniejszych metod filtracji wody jest zakup dzbanka filtrującego wyposażonego w wymienny filtr węglowy. Filtr ten nie dość, że poprawia smak wody, dba też o jej skład a także odpowiedni kolor oraz zapach. Odżelaziający filtr do wody z łatwością usunie z naszej wody związki manganu czy żelaza, które w dużej ilości mogą być szkodliwe. Oprócz filtrów, które swoim działaniem eliminują szkodliwe substancję, możemy również wybrać takie, które wzbogacą naszą wodę, np. o zawartość magnezu. W tym celu należy zastosować wymienny filtr do wody polskiego producenta Dafi, który nadaje się do dzbanków filtrujących różnego typu.

Dlaczego warto filtrować wodę – czyli zdrowa woda dla całej rodziny

Ciało człowieka w 70% składa się z wody. To właśnie ona sprawia, że nasze narządy działają prawidłowo, a my sami czujemy się lepiej. Przede wszystkim filtrowana woda znacznie skuteczniej nawadnia nasze ciało przez co staje się ono jędrniejsze i delikatniejsze. Potrawy przygotowane na bazie przefiltrowanej wody są smaczniejsze, ładniej pachną, a co najważniejsze dostarczają więcej potrzebnych substancji. Korzystanie z twardej, nieprzefiltrowanej wody niekorzystnie wpływa na stan naszych włosów oraz skutkuje powstawaniem łupieżu, a naskórek staje się podatniejszy na pęknięcia i uszkodzenia. Ponadto filtrowanie wody jest znacznie szybsze niż wcześniejsze przegotowanie jej i ostudzenie. Warto podkreślić, że przefiltrowana woda poprzez dzbanki Dafi, nadaje się od razu do spożycia bez konieczności jej gotowania. Dedykowana jest również dla najmłodszych domowników.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Ok