Ranking butelek filtrujących

Filtry do wody - czyli jak zadbać o zdrowie rodziny
Filtry do wody – czyli jak zadbać o zdrowie rodziny
Lipiec 23, 2018
Pokaż wszystkie

Ranking butelek filtrujących

Zauważmy, że moda na picie czystej wody, która nie zawiera żadnych dodatkowych substancji słodzących to ostatnio zdrowy trend. Ta oto tendencja przyszła do Polski razem ze świadomym trybem życia. Żeby stale mieć przy sobie wodę przy sobie, czy to na siłowni, czy też w pracy bądź na zajęciach, tudzież wycieczkach, wcale nie musimy kupować ciągle nowych zgrzewek wody butelkowanej, gdyż na rynku pojawiło się nowe rozwiązanie, jest nim butelka filtrująca. Wielu producentów postanowiło wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju butelki filtrujące. Wybór jest dość duży.

Co ważne, są to butelki wielokrotnego użytku. Zostały one wyposażone w wymienny co miesiąc filtr, pozwalający usunąć zarówno smak, a także zapach chloru z wody kranowej. Oprócz tego, butelka ta jest bezpieczna dla zdrowia (co zostało potwierdzone przez badania – butelki te mają także certyfikaty). Możemy spotkać się z różnego rodzaju rankingami butelek filtrujących. Jednakże najlepiej wybrać butelki znanych producentów – wtedy też nie będziemy mieli problemu z zakupem wymiennych filtrów. Najlepiej jednak, jeśli będziemy się sugerowali swoimi własnymi potrzebami, gdyż warto przecież wybrać taką butelkę, która te potrzeby spełnia.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim należy wrócić uwagę na pojemność. Butelki filtrujące występują w różnych pojemnościach. Najmniejsza pojemność – 0,3 litra, to butelka dla najmłodszych. Kolejna pojemność 0,5 litra, to butelka, którą z uwagi na swój niewielki rozmiar zabrać na przykład na spacer lub do pracy. Największa butelka 0,7 litra, idealnie sprawdzi się na siłowni bądź też podczas podróży. Trzeba także zwrócić uwagę na tworzywo, z którego dana butelka została wykonana.

Butelka filtrująca firmy Dafi została wykonana z tworzywa PET. Materiał ten został przeznaczony do wielokrotnego kontaktu z żywnością.  Mamy więc pewność, że spełnia ona wszelkie wymagane normy. Z kolei filtr, znajdujący się w butelce składa się ze sprasowanego pod dużym ciśnieniem węgla aktywnego. Jest on całkowicie naturalny.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Ok