W jaki sposób przechowywać filtrowaną wodę?

Jakie korzyści zapewnia filtrowana woda
Jakie korzyści zapewnia filtrowana woda?
Maj 19, 2018
Czy dzbanki Dafi można myć w zmywarce?
Maj 19, 2018
Pokaż wszystkie

W jaki sposób przechowywać filtrowaną wodę?

Oczyszczoną przez filtry Dafi wodę, należy spożyć w ciągu 12 godzin. Po tym czasie zaczyna tracić ona na swojej czystości i świeżości. Wodę należy przechowywać w ciemnym miejscu, gdyż pod wpływem światła minerały utleniają się, tracąc swoje zalety. Dotyczy to zwłaszcza wody przepuszczonej przez filtr pH+, który podwyższa jej zasadowość.

Czy wodę możemy trzymać tylko w lodówce?

Dla wielu osób znacznie smaczniejsza jest chłodna lub wręcz zimna woda. Naturalnie sięgamy do lodówki, aby przynieść sobie ulgę w gorące, letnie dni. Pamiętajmy jednak, że podczas upałów picie lodowatych płynów może mieć skutki odwrotne do zamierzonych. Organizm nagle schłodzony, uruchamia natychmiast procesy odpowiedzialne za ogrzewanie, aby przywrócić właściwą temperaturę. W związku z tym uczucie chłodu jest jedynie pozorne. Najlepiej nawadnia i najlepiej przyswajana przez organizm jest woda o temperaturze wahającej się między pokojową, a temperaturą zbliżoną do ciepłoty ciała ludzkiego.

Wodę przefiltrowaną przez urządzenia Dafi, nie trzeba przechowywać cały czas w lodówce. Producent jedynie nie zaleca trzymania jej w miejscach zaciemnionych i dość chłodnych.

Po wspomnianych wyżej 12 godzinach, wcale nie musimy wylewać niewypitej wody. Z powodzeniem nada się ona np. do podlania kwiatków czy do nawilżacza powietrza. Może być ona także wykorzystana do zraszacza czy też do żelazka.

Najlepsze dla wody są szklane pojemniki

Do przechowywania wody idealne nadają się szklane dzbanki lub karafka 1 L. Jeśli jednak decydujemy się na przechowywanie jej w pojemnikach z tworzyw sztucznych to należy uważać, aby nie zawierały one szkodliwego bisfenolu A. Najsmaczniejsza i najzdrowsza jest świeżo przefiltrowana woda prosto z kranu. Warto podkreślić, że możemy ją z powodzeniem pić, bez żadnych obaw, bezpośrednio po przefiltrowaniu.

A co z wodą przegotowaną? Wodę oczyszczoną filtrami Dafi można gotować i używać do gorących napojów. W wyniku filtrowania, woda zostaje zmiękczona, dzięki czemu po przegotowaniu, bez obaw możemy pozostawić ją na dłuższy czas w czajniku. Możemy być pewni, że na powierzchni grzałki czajnika nie osadzi się kamień.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Ok